Inwestowanie czy oszczędzanie

31 stycznia
02:02 2013

Aktualnie trwa kryzys, ale na rynkach inwestycyjnych ruch, nikt z tych rynków póki co nie ucieka, a wprost przeciwnie rośnie kapitał funduszy inwestycyjnych a na giełdzie papierów wartościowych również inwestorzy wygrywają.

Owszem jak to zwykle w inwestowaniu bywa nie wszyscy wygrywają, ale nawet w okresie największej hossy byli również ci co tracili bo takie są zasady w inwestowaniu, że ktoś musi zatracić by ktoś mógł zyskać. Inwestorzy doskonale o tym wiedzą ale czasami się zapominają i wystarczy im tylko ranking funduszy tak samo jak porównywarka lokat by wybrać dla siebie jak najkorzystniejszy fundusz.

Ale trzeba pamiętać że sam ranking funduszy nie wystarczy. Zresztą tak samo bywa na rynku kont bankowych gdzie również sam ranking kont nie wystarczy i na rynku kredytów bankowych i lokat również. Rankingi to naprawdę dobra rzecz, może pomóc i ranking funduszy też również może inwestorowi pomóc i pomaga ale jak już wspomnieliśmy sam ranking funduszy bądź porównywarka lokat to za mało. Potrzebna jest dogłębniejsza analiza rynku funduszy inwestycyjnych i jeżeli inwestorzy potrafią taką analizę przeprowadzić to dobrze bowiem maja wiedzę na temat rynku funduszy inwestycyjnych, a ci co jej nie mają korzystają z wiedzy towarzystw funduszy inwestycyjnych lub doradców finansowych bo i doradcy finansowi maja na ten temat dużą wiedzę a przynajmniej powinni mieć. Z doradcami też różnie bywa i najlepiej kiedy mamy taka potrzebę lepiej skorzystać z pomocy uznanych firm doradztwa finansowego. Kryzys nas coraz bardziej dociska i jeżeli ktoś nie ma ochoty ryzykować na rynkach inwestycyjnych może spróbować na rynkach oszczędnościowych.

Odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety to już przeszłość teraz najczęściej odkładamy pieniądze albo na kontach oszczędnościowych albo zakładamy lokaty bankowe. I w jednym i w drugim przypadku nasze pieniądze sa bezpieczne, ponieważ czuwa nad nimi bankowy fundusz gwarancyjny.