Decyzja należy do inwestorów

02 sierpnia
23:54 2013

Jeżeli zaczynamy mówić o funduszach to najczęściej fundusze kojarzą się nam z funduszami inwestycyjnymi a przecie wiele jest rodzajów funduszy. Na przykład fundusze socjalne, fundusze zagraniczne czy też fundusze przeznaczone na oświatę.

Trzeba jednak przyznać że najpopularniejsze i co najważniejsze można na ich zarobić to fundusze inwestycyjne których tez jest wiele rodzajów i jeżeli na przykład przychodzi na rynek funduszy inwestycyjnych początkujący inwestor to tak naprawdę nie wie w jakie fundusze ma zainwestować. Nie jest to proste i dopóki nie nabędzie odpowiedniej wiedzy na temat inwestowania na rynku funduszy inwestycyjnych powinien skorzystać z pomocy doradców inwestycyjnych i również wiedzy towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Jeżeli na rynkach inwestycyjnych jest hossa to problemu w zasadzie nie ma bowiem wiele łatwiej jest trafić na fundusze które przynoszą niezłe zyski i mieć z tego dobry dochód. Nawet ryzykując i stawiając na fundusze akcji które są funduszami bardzo agresywnymi można nieźle zarobić. Ale kiedy na rynkach inwestycyjnych tak jak obecnie brakuje koniunktury to co wtedy, jakie wybrać fundusze bowiem z pewnością nie fundusze akcyjne na których teraz częściej się traci niż zyskuje. Ale nawet teraz kiedy trwa kryzys są inwestorzy którzy agresywnie inwestują i dla których inne fundusze jak tylko fundusze akcji praktycznie nie istnieją i trzeba powiedzieć że niektórzy nawet nieźle na kryzysie zarabiają.

Generalnie jednak raczej nie powinno się w kryzysie mocno ryzykować bowiem łatwo wtedy stracić swoje oszczędności. A jeżeli już decydujemy się na fundusze akcji to najlepiej nie inwestować w nie wszystkich naszych oszczędności i lepiej zainwestować na przykład w fundusze zrównoważone które inwestują zarówno w akcje jak i obligacje.

Ale to wszystko co dzieje się na rynkach inwestycyjnych inwestorzy często nie mają wpływu, ale mają wpływ na swoje decyzje i dlatego nad podejmowaniem decyzji inwestycyjnych powinni mocno się zastanowić.