Przedsiębiorca też skorzysta z oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem

Przedsiębiorca też skorzysta z oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem
14 października
13:36 2018

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, której celem jest zwiększenie liczby ofert mieszkań do wynajęcia w największych polskich miastach. W ramach tej inicjatywy mieszkania można wynająć w Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie i Krakowie. Czy przedsiębiorca też może skorzystać z Funduszu Mieszkań na Wynajem?

W ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem mieszkania znajdujące w Poznaniu przy ulicy Saperskiej oraz w Piasecznie przy ulicy gen. mjr. J. Grochowskiego. Lokale usytuowane są w nowych nieruchomościach i są gotowe do wprowadzenia się lokatorów. Dodatkowo mieszkania w Piasecznie są od razu wyposażone w meble, np. stoły, kanapy, biurka. Umowę najmu w ramach FMnW można podpisać na okres od 6 miesięcy do kilku lat. Wysokość czynszu w tych budynkach zależy od czasu trwania umowy. Decydując się na dłuższy okres wynajmu, lokator może liczyć na niższą cenę. Atutem dla firm, które chcą wynająć mieszkania w ramach FMnW, jest możliwość wynajęcia miejsc parkingowych dla swoich pracowników.

Ostatnio do miast, w których BGK będzie realizował inwestycje w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, dołączyły Katowice. Bank planuje skończenie mieszkań przy ulicy gen. Pułaskiego w II kwartale 2017 r.

Korzyści dla firm

Wychodząc na przeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z FMnW, stworzono atrakcyjną ofertę dedykowaną firmom. Mają oni możliwość podpisania długoterminowej umowy najmu ze stabilnym partnerem wraz z gwarancję niezmienności wysokości czynszu w trakcie trwania umowy oraz pakietem wsparcia dla najemcy. Wynajęte mieszkania w ramach FMnW, firmy mogą przeznaczyć na lokum dla pracowników, jak i do prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Usytuowanie mieszkań

Mieszkania dostępne w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem są dobrze skomunikowanie z centrami miast, a także znajdują się w okolicy o rozwiniętej infrastrukturze. To sprawia, że oferta najmu mieszkań jest ciekawa, zwłaszcza dla firm potrzebujących średniej wielkości biur, w cichej okolicy, z dala od korporacyjnych biurowców lub dla pracodawców szukających komfortowych mieszkań dla swoich pracowników.

Plany, plany, plany

W lipcu 2015 roku BGK zapowiadał, że do końca tego roku chce mieć ok. 600 mieszkań w ramach programu FMnW. Natomiast do końca 2018 r. planuje wdrożenie 5545 lokali na wynajem, już 2797 z nich BGK zamierza kupić w 2017 r. W październikowym komunikacie BGK poinformował, że zakontraktowano inwestycje na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, a także we Wrocławiu i Poznaniu.