Jak rozpocząć grę na giełdzie

16 lutego
11:09 2010

Wiele osób pragnie szybko pomnożyć swoje oszczędności. Nie satysfakcjonuje ich inwestowanie w
lokaty bankowe. Chcą czegoś więcej. Liczą na wysokie stopy zwrotu. Są nawet skłonni ponieść ryzyko wiążące się z utratą zainwestowanych środków.

Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest inwestowanie na giełdzie. Pytanie tylko jak efektywnie rozpocząć grę na giełdzie?

Zanim zaczniemy inwestować potrzebny nam będzie:
-dostęp do Internetu (im częstszy, tym lepszy)
-środki pieniężne przeznaczone do gry na giełdzie (które możemy stracić lub pomnożyć)
-internetowy rachunek inwestycyjny
-współpraca z biurem maklerskim.

Wybierając biuro maklerskie pamiętajmy, że to w nim otworzymy rachunek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Najlepiej wybrać biuro maklerskie, które dysponuje platformą internetową, za pomocą której można składać zlecenia przez Internet. Powinniśmy wiedzieć, gdzie wybrane biuro maklerskie się znajduje i jakie są godziny jego otwarcia.

Zalecamy, by koniecznie zweryfikować wiarygodność biura maklerskiego. Chodzi tu między innymi o sytuację finansową biura oraz terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań względem klientów. Doskonałym narzędziem do tego celu okazuje się być Internet. Wystarczy poprosić o opinie lub znaleźć je na tematycznych forach internetowych.

Niezbędne jest zapoznanie się ze wszelkimi opłatami, jakie będzie pobierało od nas biuro maklerskie. Powinniśmy znać cenę otwarcia i prowadzenia rachunku, koszt prowizji za konkretne transakcje itd. Jeśli już będziemy mieli cały cennik, warto porównać go z innymi ofertami biur maklerskich, żeby się nie okazało, że wybraliśmy biuro świadczące bardzo drogie usługi maklerskie.

Na początek polecamy biura maklerskie, które świadczą kompleksową pomoc w inwestowaniu na giełdzie. Oczywiście korzystanie z dobrych rad pracowników biur wiązać się będzie z ponoszeniem dodatkowych opłat (przynajmniej na początku). Lepiej jednak ponieść te niewielkie koszty i przyuczyć się efektywnego inwestowania, niż stracić zainwestowane oszczędności.

Jeśli mamy znajomych, którzy już grają na giełdzie, to wskazane jest skorzystać z ich podpowiedzi. Na pewno lepiej na tym wyjdziemy, niż jak będziemy działać w pojedynkę w nieznanej dotąd dziedzinie.

Do dzieła!
Wybierz biuro maklerskie dostosowane do twoich potrzeb, otwórz rachunek inwestycyjny, wpłać pieniądze i zacznij inwestować. Powodzenia w pomnażaniu swoich oszczędności!