Bankowe fundusze leasingowe

07 lutego
15:20 2011

Sytuacja na rynku kredytowym niestety nadal nie jest najlepsza, szczególnie dla przedsiębiorców małych i średnich firm. Duże jakoś sobie radzą, a banki również patrzą na nie przychylniejszym okiem. Nic więc dziwnego, że małe i średnie firmy coraz częściej decydują się na leasing. Zresztą nie tylko dlatego, iż leasing staje się konkurencyjny cenowo dla kredytów oraz dlatego, że trudno teraz o jakikolwiek kredyt, ale dlatego, że leasing jest z ekonomicznego punktu widzenie lepszym rozwiązaniem niż drogi kredyt.
– Leasing oznacza ekonomiczne myślenie, a nam bardzo zależy, aby cena oferowanych przez nas usług nie była dla naszych klientów barierą ograniczającą zastosowanie racjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi płacić za usługi, gdyż już samo prowadzenie firmy wymaga wystarczająco dużo nakładów finansowych, więc staramy się aby nasze usługi były przynajmniej jak najbardziej przyjazne i korzystne dla naszych klientów – stwierdził przedstawiciel bankowego funduszu leasingowego pko bp.
Wobec trudności finansowych z jakimi borykają się obecnie firmy bankowe fundusze leasingowe mogą być jedynym rozwiązaniem ich trudnej sytuacji finansowej. Poza tym firmy biorące w leasing środki trwałe wcale nie muszą wykupić ich na własność. Płacą tylko  z góry określone raty miesięczne za będące w leasingu przedmioty. chyba, że zdecydują się na późniejsze ich przejęcie.Oczywiście wszystko zależy od rodzaju leasingu oraz wynegocjowanej umowy, ale bankowe fundusze leasingowe dopuszczają taką możliwość. Poza tym system podatkowy w leasingu przemawia zdecydowanie na jego korzyść.
– Pamiętajmy też o jeszcze jednej ważnej rzeczy, tanie bankowe fundusze leasingowe nie oznaczają produktu jakościowo słabego, ale za to konkurencyjnego cenowo. Poza tym fundusze takie mają jeszcze taką zaletę, że nie ma w nich ukrytych opłat w trakcie trwania umowy leasingowej, co w innych przypadkach często się zdarza. Nie zastawiamy też na naszych klientów pułapek oraz nie stosujemy niejasnych procedur. Krótko mówiąc bankowe fundusze leasingowe to jasne i proste zasady – powiedział jeden z przedstawicieli bfi.
Wielu znawców tego rynku podkreśla także bezpieczeństwo tych funduszy, twierdząc, że gdyby tak nie było wówczas podcinaliby gałęzie na których siedzą.  Prawdą jest, że biznes to zawsze jakieś ryzyko, często bardzo duże ryzyko i dlatego na rynkach finansowych trzeba się liczyć z wieloma niespodziankami. Nie zawsze też kontrahenci okazują się lojalni i uczciwi. A przecież tylko na wzajemnym zaufaniu można budować jakąś przyszłość – nawet biznesową.