Najlepsze konto w banku.

28 października
09:42 2011

Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Banki oferują konta za zero złotych ale czas weryfikuje czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W dzisiejszych czasach posiadanie konta osobistego jest niemal koniecznością, wymaganą przez tryb życia wielu ludzi. Banki wychodzą nam naprzeciw oferując konta skierowane do każdej grupy odbiorców.

W zasadzie każdy kto ukończył 13 rok życia może założyć konto bankowe. Banki swoim klientom proponują kolejno konta młodzieżowe, studenckie, osobiste czy firmowe.

Konta młodzieżowe skierowane są dla osób pomiędzy 13 a 18 roku życia, jednym słowem dla młodych ludzi, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku dojrzałości. Procedura założenia takiego konta, odbywa się po okazaniu legitymacji studenckiej, która uprawnia do wszystkich przywilejów związanych z kontem młodzieżowym. Takie konta w zasadzie niczym nie różnią się od kont osobistych dla dorosłych. Jego posiadacz ma dostęp do swojego rachunku przez internet, może dokonywać transakcji kartą płatniczą czy wypłacać gotówkę z bankomatów. Obecnie najlepsze konto bankowe dla młodzieży oferują między inny PKO BP czy Millennium Bank.

Z kolei konto studenckie jak sama nazwa wskazuje skierowane jest dla studentów. Aby założyć takie konto podobnie jak w przypadku konta młodzieżowego należny okazać w banku legitymacje studencką. Konto studenckie również przez wiele banków reklamowane jest jako konto darmowe.

Konto dla firm, posiada trochę więcej przywilejów niż konta prywatne. Przedsiębiorstwa mogą wykonywać za pośrednictwem swojego konta na przykład stałe przelewy do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego.

Reasumując najlepsze konto bankowe to konto, które dostosowane jest do naszych potrzeb. Jednak poza wyborem rodzaju konta należy dokonać dokładnej analizy kilku interesujących nas ofert, tak aby nie dać się złapać w chwyty marketingowe stosowane często przez banki.