Fundusze zrównoważone

22 kwietnia
19:46 2012

Lokaty bankowe i fundusze inwestycyjne to jedne w wielu sposób na zarabianie pieniędzy. Na rynku mamy dostęp do wielu rodzajów tych produktów dlatego warto spędzić nieco czasu by znaleźć ofert dostosowaną do naszych wymagań.

Fundusze inwestycyjne są forma wspólnego inwestowania wielu osób jednocześnie. Do wyboru mamy fundusze otwarte i zamknięte. Z kolie lokaty bankowe to inwestycja indywidualny, każdy kto zakłada lokatę otwiera swój własny depozyt.
Fundusze inwestycje to zbiorowo inwestycja zarówno osób indywidualnych jak również osób prawnych czyli firm lub nawet gmin. Nie oznacza to jednak , że osoby uczestniczące w funduszu są znajomymi. Przypisanie do funduszu jest anonimowe, a inwestorzy się nie znają. Fundusze inwestycyjne otwarte są funduszami, gdzie liczba jednostek uczestnictwa jest zmienna, a z kolei fundusze inwestycyjne zamknięte to fundusze, w którym jest przeważnie stała liczba uczestników.

Fundusze zrównoważone.

Istnieje wiele rodzajów funduszy. Najbezpieczniejszymi są fundusze zrównoważone, inaczej nazywane mieszanymi , które charakteryzują się zachowaniem kapitału. Inwestor wpłacający pieniądze na fundusze zrównoważone ma pewność , że nie straci na inwestycji.

Fundusze zrównoważone a lokaty bankowe.

Lokaty bankowe w pewnym sensie podobne są do funduszy ponieważ w obu przypadkach wpłacamy pieniądze na depozyt i czekamy na zyski. Różnica polega na tym, że w przypadku wielu funduszy zyski mogą być bardzo rożne. Lokaty natomiast są inwestycjami „spokojnymi” w ich przypadku po prostu wpłacamy środki na określony czas i czekamy na zyski. Nigdy nic nie stracimy z zainwestowanego kapitału. Najczęściej wybieranymi lokatami są lokaty bez podatku belki czyli podatku od zysków kapitałowych. Odsetki na lokacie procentują każdego dnia dlatego nie przekraczają zysków zwolnionych z podatku.