Atrakcyjna lokata degresywna

10 lutego
12:38 2010

Multibank zaskakuje na całej linii. Szokująca oferta zadziwia nie tylko klientów, ale także konkurencyjne banki. Proponowana przez Mulibank lokata degresywna polega na inwestycji w lokatę, na której oprocentowanie maleje przez cały rok. I tak odpowiednio oprocentowanie to wynosi: 9% w pierwszym miesiącu, a następnie 7,5%; 6,5%; 5,5%; 5,2%; 5%; 5%; 4,9%; 4,8%; 4,7%; 4,6% oraz w ostatnim miesiącu 4,5%. Wynika z tego, że im dłużej oszczędzamy, tym… mniej zarabiamy.

Multibank przekonuje, że w pierwszym miesiącu zyskamy aż 9% w skali roku. Część klientów może mylnie zinterpretować tą zapowiedź i założyć, że 9% otrzyma przez cały okres, no bo w 9% w skali roku… Wspaniała oferta. Godna uwagi. Konkurencja takiej nie ma. Tak naprawdę średnie oprocentowanie za 12 miesięcy wynosi jedyne 5,6%, a minimalna kwota jaką trzeba zainwestować w lokatę to 1000zł.

Część klientów zakłada także, że wyjmie zainwestowane pieniądze po miesiącu z oprocentowaniem 9%. I tu Multibank depcze marzenia klientów. Po miesiącu można otrzymać jedynie 4,5%. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że wycofując środki przed upływem terminu lokaty otrzymamy połowę wartości odsetek naliczonych do tego czasu.

Analizując całą „wspaniałą” promocję i zaskakującą ofertę śmiało można stwierdzić, że jest to doskonały chwyt marketingowy Multibanku. Żaden bank oferując tak wysokie oprocentowanie w rzeczywistości nie zapłaci 100% odsetek, bo w grę wchodzić będą różne koszty i specjalnie przygotowane rozliczenia finansowe uniemożliwiające uzyskanie określonych zysków. Każdy bank przekonuje że jest najlepszy. Ale jak jest naprawdę oceniają klienci.