Jak wziąć pożyczkę w gotówkomacie?

09 maja
11:28 2016

Czy gotówkomaty – nowoczesny sposób udzielania pożyczek – okażą się prawdziwą rewolucją? Być może. Zainteresowanym wyjaśniamy, jak wziąć pożyczkę w gotówkomacie.

Gotówkomaty to nowość roku 2015, a wyróżnione zostały m.in. na Forum Liderów Cyfrowego Biznesu. To innowacyjne rozwiązanie na rynek finansowy wprowadził firma Vivus. Urządzenia te swoim wyglądem przypominają tradycyjne bankomaty czy wpłatomaty, jednak różnią się od nich kolorem – są zielone. Pod koniec roku 2015 w Polsce znajdowało się już 20 urządzeń udzielających pożyczki. Właścicielem gotówkomatów jest spółka Gotówkomat Polskie Płatności, która współpracuje z różnymi firmami pożyczkowymi, np. z Vivusem.

Ile i na jak długo?

Urządzenia zwane gotówkomatami umożliwiają klientom wzięcie szybkiej pożyczki. Aby dokonać formalności, potrzebny jest jedynie dowód osobisty i telefon komórkowy.

Obecnie w gotówkomacie klienci mogą skorzystać z pożyczki w kwocie: 300 zł, 800 zł, 1200 zł i 1600 zł, której spłata musi nastąpić w terminie 15- lub 30-dniowym.

Pożyczka w gotówkomacie – jak zaciągnąć?

Samo zaciągniecie pożyczki w tym urządzeniu jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy wybrać kwotę pożyczki, termin spłaty, następnie wypełniamy formularz osobowy, w którym podajemy własny numer telefonu. Kolejną czynnością jest wykonanie za pomocą gotówkomatu skanu dowodu osobistego oraz zdjęcia, potwierdzającego tożsamość osoby składającej wniosek. Pracownik firmy pożyczkowej na podstawie tych dokumentów dokonuje weryfikacji klienta, a następnie w ciągu kilkunastu minut zapada decyzja o udzieleniu pożyczki. W sytuacji, gdy decyzja jest pozytywna, klient otrzymuje SMS-em specjalny kod umożliwiający mu wypłatę pożyczki z gotówkomatu.

Weryfikacja klienta

Gotówkomaty to urządzenia bezpieczne, ich twórcy zadbali o specjalne zabezpieczenia zapewniające stabilność całej transakcji. W trakcie kilkunastominutowej weryfikacji wniosku pożyczkowego pracownik firmy pożyczkowej sprawdza zdolność kredytową wnioskującego klienta oraz adnotacje na jego temat znajdujące się w BIK-u i BIG-u. Dodatkowo klient jest także sprawdzany w bazie dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich.

Gotówkomaty – plany na przyszłość

Już niedługo w gotówkomacie, oprócz zwykłej pożyczki, będzie można także skorzystać z opcji konsolidacji, czyli połączenia kilku kredytów w jeden, co spowoduje obniżenie raty i ułatwi comiesięczne rozliczenia. Dodatkowo funkcjonalność tych urządzeń ma być także rozszerzona o opcje dokonywania innych operacji finansowych, tj. opłacanie rachunków, doładowanie telefonu czy wykupienie ubezpieczenia.